Untitled Document
   
  Markalarımız  
 
Peyman Kuruyemiş
Peyman, Eskişehir’de kuruyemiş sektörünün önde gelen üretici üç ailesinin, yaklaşık elli yıllık deneyimini bir araya getirmesiyle 1995 yılında kuruldu.
Tamamı Türk sermayesi olan Peyman, ilk paketli kuruyemiş üretimine, 2000’li yılların başlarında 100.000 Euro yatırımla başladı. 2004 yılı itibariyle tüm çeşitlerde paketli üretime geçti.
Tüketicisine doğal ürünler sunarak; sağlık, keyif ve eğlence vaat eden peyman ürünlerinin hasatları tüketiciye ulaşma sürecinde tazelik, kalite ve standartlara uygunluğunu özenle sağlıyor. Hammaddenin en iyi ve en kaliteli olanını seçmeye önem veren, sağlıklı ortamlarda ve katkı maddesi kullanmadan, dünya standartlarında üretimi benimseyen Peyman’ın ürün gruplarında kuruyemiş, kuru meyve ve doğal meyve barları yer alıyor.
Türkiye’nin hızlı tüketim pazarında öncü markalardan biri olmayı hedefleyen peyman, ülkemizin kendine özgü tatlarını ülke ekonomisine ve tanıtımına destek olacak şekilde yurtdışı pazarlarında konumlandırmayı amaçlıyor. Bu çerçevede; Rusya ve Avrupa ülkelerinin yanı sıra Türk Cumhuriyetlerinde de sektörün oyuncuları arasında yer alma çalışmalarını sürdürüyor.
Peyman, belirlenen hedefler doğrultusunda büyük yatırımlara ve yenilenme çalışmalarına imza atıyor. Öncelikli olarak, alt yapı çalışmalarıyla tüm Türkiye’yi kapsayan bir dağılım ağı oluşturma hedefiyle hızlı tüketim alanında deneyimli, uzman yönetici ve satış ekipleri kuruyor. Sahada aralıksız eğitimin gerektiğine inanan peyman, 8 bölge müdürlüğü, yaklaşık 300 araçlık filosuyla 45.000’in üzerinde satış noktasına hizmet veriyor. Dağıtım organizasyonunu büyütmeye devam eden peyman, hizmet ve ürün kalitesinin sürekliliği ve denetimi adına, kendi geliştirdiği Satış Otomasyon Sistemi’ni kullanıyor. Bünyesinde satış ve pazarlama konusunda deneyimli 40 kişilik profesyonel yönetici bulunduran Peyman’da, 200 kişilik üretim ve300 kişilik satış ekibi görev yapıyor.
Peyman halen Eskişehir’de 10.000.000 Euro’luk yatırımla, 16.000 m2’lik bir alanda yer alacak yeni tesisin hazırlıklarını yapmaktadır. Ar-ge çalışmalarına daima önem veren kurum, bünyesinde bulunan yüksek teknolojideki laboratuar koşullarını tüketicinin taleplerine cevap verebilecek ürünleri geliştirmek için kullanıyor.
Kuruluşundan bugüne kadar sektöre 15 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yapan Peyman’ın sektördeki büyüme çalışmaları artarak devam ediyor. peyman, bu çalışmalar ve yatırımlar sayesinde sektörün öncü şirketleri arasında yer alıyor. Peyman’ın 2008 yılında Osmaniye’de kurulan fıstık işleme tesisi de söz konusu yatırımlardan biri olarak “Peyman Altın Standartları”nda üretim yapmaya başlamıştır.